Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dybhu/public_html/icell.hu/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
Zűrzavar a német minimálbér körül - iCell

Zűrzavar a német minimálbér körül

2015 március 17.

Egy rendelet szerint 2015. január elsejétől 8,5 euró lett egy alkalmazottként dolgozó sofőr óránkénti minimálbére Németországban. A változás bennünket is érint, ugyanis a minimálbér mindenkire vonatkozik, aki munkát végez az ország területén. A fuvarozással kapcsolatban ez a kérdés viszont egyáltalán nem kézenfekvő. Mert mit is jelent az, hogy valaki német területen dolgozik? Mindez arra a sofőrre is vonatkozik, aki nem német cégnél dolgozik, de Németországból indul vagy németországi lerakó a célja?

Igen.

A minimálbért minden olyan alkalmazott számára ki kell fizetni, aki csak egy rövid időre is német területen dolgozik.

Ezzel kapcsolatban érkezett egy igen érdekes levél a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestületéhez. A feladó egy jogi slamasztikába került fuvarozó.

A levélért és a megoldásért kérjük, látogasson el a NiT Hungary oldalára, kattintson ide: német minimálbér!

1387
Korábbi bejegyzéseink:
Kérdése van? Küldje el adatait,
és mi visszahívjuk!