Halasztott útdíjfizetési szolgáltatás plusz költségek nélkül

2021 október 4.

A kis- és középvállalkozásokat célozza a MOL és az i-Cell közös fejlesztése, amely a használatarányos magyar útdíjak (HU-GO) utólagos kiegyenlítését teszi lehetővé, ráadásul a magyar úthasználati díjak esetében költségmentesen. A szolgáltatás október hónap folyamán válik elérhetővé az i-Cell ügyfelei számára.

A MOL Nyrt. és az i-Cell Kft. szakmai alapú együttműködésének legújabb eleme a halasztott útdíjfizetési, azaz PostPay szolgáltatás, amely októbertől érhető el itthon és Európa számos országában. A magyar úthasználati díjak esetében külön költséget, kezelési díjat nem számítanak fel, így a kis- és középvállalkozások számára különösen vonzó a konstrukció.

A fejlesztésnek köszönhetően átláthatóbbá és kezelhetőbbé válnak a vállalkozások fuvarozással kapcsolatos költségei, miközben az adminisztrációs terhek jelentősen mérséklődnek. A megszokott gyakorlat – a Hu-Go egyenlegre előre feltöltött „pre-paid” útdíjfizetés – helyett választható, utólagos útdíjbevallás előnye, hogy az elszámolási időszak végén (kéthetente vagy havonta), egy összegben, extra költségek nélkül, kényelmesen lehet kiegyenlíteni a használatarányos útdíjat. A korábban, az útdíjfizetési számlára feltöltött összeg ezáltal felszabadul és nem kell tartani az alacsony feltöltöttségű vagy kiürülő egyenlegű számlától – vagyis a bírságok is megelőzhetők. A PostPayszolgáltatás a MOL-csoport flottakártyáival (MOL Group Europe, MOL Group Hungary) és i-Cell OBU-val rendelkező ügyfelek számára elérhető.

Az az ügyfelünk, akinek OBU készüléke van, de nincs MOL kártyája, a vállalattól beszerezheti. Akinek van MOL üzemanyagkártyája, de nincs i-Cell OBU-eszköze, annak meg kell vásárolnia az egységet, amelyet most az új termék bevezetésére való tekintettel kedvezményesen szerezhet be, akár a webshopunkban is (https://obu.ifleet.hu/shop/?locale=hu ).

 „A PostPay szolgáltatás a hazai kis- és középvállalkozások támogatásával a magyar gazdaságot is élénkíti, hiszen az a szektor, amely korábban nem fért hozzá az utófinanszírozás lehetőségéhez, ezt most plusz költségek nélkül megteheti” – mondta a fejlesztésről az i-Cell ügyvezetője. Farkas Károly szerint ugyanakkor a nagyobb cégeknek is megéri csatlakozni a MOL és az i-Cell közös rendszeréhez, mert ebben a konstrukcióban nem fordulhat elő, hogy például a mérlegadatok átmeneti megváltozása miatt a vállalkozás kikerüljön az utófinanszírozás köréből.

Emlékezetes: januárban jelentette be az i-Cell, hogy a Lead Ventures tulajdonrészt szerzett az elektronikus útdíjfizetési és a flottakövetési szegmens egyik vezető szereplőjének számító magyar vállalkozásban. A Lead Ventures 50-50 millió eurós tőkéjű alapjainak a MOL, az MFB és az Eximbank a legnagyobb befektetője, így kézenfekvő volt, hogy az olajipari nagyvállalattal szorosabb, szakmai alapú együttműködést alakítson ki Magyarország leginnovatívabb hazai tulajdonú telematikai cége.

Ennek a stratégiai partnerségnek a halasztott útdíjfizetési szolgáltatás már a harmadik eleme. Az eddig megvalósult lépések közé tartozik, hogy a MOL LIMO számára az i-Cell biztosítja az automatikus parkolási szolgáltatást, illetve hogy a MOLTRANS Kft. járműveit OBU útdíj fizetésre alkalmas készülékkel szerelték fel. A MOL Nyrt. és az i-Cell további közös projekteken dolgozik, amelyeknek célja, hogy a telematikai vállalat hazai pozíciót megerősítve a nemzetközi piacokon terjeszkedjen tovább, miközben még több minőségi, a MOL ügyfelek igényeire szabott termékfejlesztés valósulhat meg.

3319
Korábbi bejegyzéseink:
Kérdése van? Küldje el adatait,
és mi visszahívjuk!