Útdíjfizetés: a fedélzeti eszköz előnyei

2023 november 21.

Nemcsak az útdíjfizetésben, hanem az adminisztrációban is nagy segítséget jelent a vállalkozásoknak az OBU készülék. Már egyetlen jármű esetén érdemes a viszonylati jegyek külön-külön megvásárlása helyett a számos előnnyel bíró fedélzeti eszköz mellett dönteni.

Február 1-től a használatarányos útdíjat a buszokra is kiterjesztik. Ez a költségek emelkedése mellett az adminisztrációs terhek növelésével is együtt jár. „Senkinek nem hiányzik, hogy ilyen pluszkiadások mellett még akár több százezer forintos bírságot is kelljen fizetnie, vagy hogy extra munkaórákat a viszonylati jegyek vásárolgatására kelljen fordítani. Ezért már egyetlen járműre is megéri megvenni a fedélzeti eszközt” – mondta az útdíjbevallási közreműködők körében piacvezető, az eszközmeghibásodás arányát tekintve pedig a legmegbízhatóbb szolgáltatónak számító i-Cell operatív elnöke, Farkas Károly.

Mit kell tudni a készülékről? Az üzembehelyezése nem igényel szakértelmet: egyszerűen be kell dugni a szivargyújtóba és ki lehet tenni a műszerfalra. Nincs beszerelési költség vagy várakozási idő és nem kell megbontani a műszerfalat.

 

Az eszköz a nemzeti útdíjfizetési rendszerbe történő online regisztráció és az egyenleg feltöltése után azonnal használható. Az i-Cell által forgalmazott OBU S550 kiváló lefedettséggel rendelkezik, az egész ország területén biztonsággal használható és bírság ellen is maximális védelmet nyújt. A cég egyedülállóan hosszú, 3 éves jótállást vállal a készülékre, a benne lévő SIM kártyára pedig 2 évig díjmentes adatforgalmi szolgáltatást biztosít. Szintén díjmentesen elérhetők az egyedi bírságmegelőző kényelmi szolgáltatások az i-Cell ügyfelei számára. Az i-Cell és a MOL közötti együttműködésnek köszönhetően lehetőség van az utólagos útdíjfizetésére, ami még egyszerűbbé teszi az adminisztrációt és kiszámíthatóbbá válnak a kiadások is.

Az ingyenesen használható online (mobiltelefonról is elérhető) felületen könnyedén ellenőrizheti az OBU készülékét, akár az egész flotta díjfizetési állapotát, az egyenleg töltöttségét, a jármű vagy járművek aktuális pozícióját, az utolsó „lelépett” szakaszjegy időpontját, lekérdezheti a SIM kártya érvényességét és adott időintervallumban a jármű szakaszjegyeit. Az i-Cell számos oktatóvideóval segíti a készülék üzembehelyezésének és működésének megismerését.

„Az e-útdíj rendszer indulása óta eltelt 10 évben folyamatosan fejlesztettük azt a hátteret, amely az M2M (machine-to-machine) adatelemzésre alkalmas OBU eszköz stabil és megbízható működését támogatja. Felületeinken az átláthatóságra és a felhasználói élmény optimalizálására törekszünk, dinamikusan bővítjük ügyfélszolgálatunk, valamint call centerünk online és telefonos kapacitását, az OBU S550-es készülékek gyártási és szervizhátterét” – sorolta Farkas Károly operatív elnök az i-Cell fejlesztéseit.

1666
Korábbi bejegyzéseink:
Kérdése van? Küldje el adatait,
és mi visszahívjuk!